20 września 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie miała miejsce szczególna uroczystość. Był to podwójny wernisaż, na którym swoje prace malarskie udostępniła Bronisława Żuk, a jej wnuczka Alicja Kawęcka prócz malarstwa zaprezentowała niezwykłe rękodzieło w postaci autorskiej biżuterii. W imieniu władz powiatowych na ręce artystek słowa uznania i bukiety kwiatów wręczył wicestarosta Marek Nowosadzki.
Bronisława Żuk ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie w 1968 r. Uzyskała dyplom na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie w pracowni prof. Ryszarda Lisa. Ukończyła też studia podyplomowe i uzyskała II stopień specjalizacji wychowania plastycznego. Przez wiele lat uczyła i wychowywała dzieci i młodzież krasnostawskich szkół i Młodzieżowego Domu Kultury. Jest kilkakrotną laureatką Nagrody Ministra Edukacji Narodowej oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty. Za osiągnięcia w dziedzinie edukacji plastycznej została odznaczona Medalem Edukacji Narodowej. Miasto Krasnystaw wyróżniło ją za zasługi prestiżowym odznaczeniem „Złote Karpie”. Biografia pani Bronisławy znajduje się w Encyklopedii „Kto jest Kim w Polsce”. W zależności od okresu w jakim powstawały obrazy ich kolorystyka i tematyka zmieniały się. Tematem prezentowanych obrazów i rysunków jest otaczający świat. Przeważają pejzaże najbliższych okolic. Autorka uczestniczy na plenerach malarskich czego pamiątką są obrazy i rysunki z miejsc, w których się odbywały. Obrazy pani Bronisławy znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.
Alicja Kawęcka jest wnuczką Pani Bronisławy Żuk. Aktualnie studiuje Projektowanie Biżuterii na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Krasnymstawie oraz wieloletnią wychowanką Młodzieżowego Domu Kultury, w pracowniach którego rozwijała swoje talenty od małego dziecka. Na co dzień zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem biżuterii artystycznej i komercyjnej. Powstałe dotychczas prace obejmują tradycyjne techniki złotnicze oraz technologię ceramiki. Poświęca się również rysunkowi oraz malarstwu: studyjnemu i plenerowemu. W roku 2019 została laureatką konkursu skierowanego do wydziałów projektowych wyższych uczelni w Polsce, otrzymując wyróżnienie. Konkurs poświęcony był złotniczej Spółdzielni ORNO działającej w Polsce w II Polowie XX wieku, a prace konkursowe miały być inspirowane wyrobami tejże spółdzielni. Hobbistycznie śpiewa, a twórczą osobowość zapewne zawdzięcza genom i wychowaniu.
